Ajalugu

AS Riigiressursside Keskus loodi 1996. aastal RE Riigiressursside Keskus (1992.a.) reorganiseerimisel ja on alguse saanud kunagisest NSV Liidu Varustuskomiteest.

 
Ettevõtte algne põhitegevus oli riigireservide haldamine ja hoidmine, kuid hiljem tegeleti ka jae- ja hulgikaubandusega ning endale kuuluva kinnisvara üürimisega. Kaubandustegevus hõlmas nii alkoholi, toiduainete, kontoritarvete ja puitmaterjali hulgimüüki kui segakaupluste pidamist.

 
1999. aasta juulis ettevõte erastati, kuid säilitati seejuures senine nimi. Peale erastamist toimunud saneerimisprotsessi käigus keskenduti lao- ja  tööstuskinnisvara arendamisele ning üürimisele. Uue kaubamärgina võeti kasutusele nimest tuletatud tähekombinatsioon RRK (registreeritud kaubamärk). Samas asutati tütarfirma Estonia Logistics OÜ, mis osutab RRK logistikaparkide klientidele laoteenuseid.

 
Tänaseks on ettevõte jõudnud Eesti suurimate kinnisvarafirmade hulka, olles liider lao- ja tööstuskinnisvara valdkonnas. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus hindas 2004. aastal RRK-d konkurentsivõimelisema väikese teenindusettevõtte tiitli vääriliseks. Peale seda on RRK kuulunud püsivalt konkurentsivõimelisemate ettevõtete hulka.

 

RRK on EKTK (Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda), PROLOG (Eesti Ostu- ja Tarneahelate Juhtimise Ühing, endine Logistikaühing) ning ELEA (Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsioon) liige.